ГРУПА КОМПАНІЙ IQ
Спільне інвестуванняarrowCклад та розмір витрат ІСІ
Головне меню


Склад витрат, які підлягають відшкодуванню за рахунок активів інституту спільного інвестування

За рахунок активів інституту спільного інвестування сплачуються:

  • винагорода компанії з управління активами інституту спільного інвестування;

  • винагорода зберігачу інституту спільного інвестування або депозитарній установі;

  • винагорода аудитору інституту спільного інвестування;

  • винагорода оцінювачу майна інституту спільного інвестування;

  • винагорода інвестиційній фірмі;

  • витрати, пов'язані із забезпеченням діяльності інституту спільного інвестування, а саме:

  • реєстраційні послуги;

  • розрахунково-касове обслуговування інституту спільного інвестування банком;

  • нотаріальні послуги;

  • послуги депозитарію;

  • оплата вартості оприлюднення обов'язкової інформації щодо діяльності інституту спільного інвестування;

  • оплата послуг фондової біржі;

  • інформаційні послуги (оплата вартості придбання інформації щодо діяльності емітентів, у цінні папери яких розміщено або передбачається розміщувати активи інституту спільного інвестування; оплата іншої інформації, необхідної для забезпечення спільного інвестування);

  • орендна плата;

  • фонд оплати праці членам наглядової ради корпоративного інвестиційного фонду;

  • рекламні послуги, пов'язані з виготовленням та розповсюдженням реклами щодо інституту спільного інвестування;

  • витрати, пов’язані з обслуговуванням учасників інституту спільного інвестування та обігу цінних паперів інституту спільного інвестування, у тому числі витрати на сплату відсотків за кредити, залучені компанією з управління активами для викупу цінних паперів інституту спільного інвестування;

  • витрати, пов'язані з придбанням, утриманням та реалізацією нерухомого майна, що входить до складу активів інституту спільного інвестування;

  • судові витрати, пов’язані з діяльністю інституту спільного інвестування;

  • податки та збори, передбачені законодавством України;

  • витрати на сплату відсотків за кредити, залучені компанією з управління активами для венчурного інституту спільного інвестування.

  • За рахунок активів інституту спільного інвестування відшкодовуються також суми, що були сплачені компанією з управління активами (для відкритих та інтервальних інститутів спільного інвестування) за рахунок власних коштів як ціна викупу цінних паперів інституту спільного інвестування при недостатності коштів, що становлять активи інституту спільного інвестування.

    Інші витрати, а також витрати, що перевищують розмір, установлений законодавством, здійснюються компанією з управління активами за власний рахунок.


    Розміри витрат, які відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування

    Розмір винагороди компанії з управління активами, порядок її нарахування та оплати визначаються регламентом інституту спільного інвестування та договором про управління активами між компанією з управління активами та корпоративним інвестиційним фондом.

    Винагорода компанії з управління активами виплачується коштами.

    Винагорода компанії з управління активами (крім компанії з управління активами венчурного фонду) визначається як відсоток вартості чистих активів інституту спільного інвестування.

    Винагорода компанії з управління активами венчурного фонду визначається як відсоток вартості чистих активів інституту спільного інвестування та/або приросту вартості чистих активів інституту спільного інвестування.

    Винагорода компанії з управління активами (крім премії та винагороди від приросту вартості чистих активів венчурних інститутів спільного інвестування) нараховується щомісяця.

    За рішенням наглядової ради корпоративного інвестиційного фонду або уповноваженого органу компанії з управління активами пайового інвестиційного фонду відповідно до регламенту інституту спільного інвестування, крім винагороди, може виплачуватись премія (крім відкритих інститутів спільного інвестування). Розмір премії не може перевищувати 15 відсотків розміру прибутку, отриманого інститутом спільного інвестування за результатами діяльності за звітний рік понад прибуток, який було заплановано в інвестиційній декларації на відповідний фінансовий рік. Запланований прибуток установлюється на рівні середньозваженої облікової ставки за рік, установленої Національним банком України.

    Максимальний розмір винагороди компанії з управління активами (крім винагороди за управління активами венчурного фонду) без урахування премії не може перевищувати 5 відсотків середньої вартості чистих активів інституту спільного інвестування, які перебувають в управлінні протягом фінансового року, розрахованої в порядку, установленому нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та цим Положенням.

    Визначення вартості чистих активів для розрахунку винагороди компанії з управління активами здійснюється на підставі даних середньомісячних розрахунків вартості чистих активів інституту спільного інвестування станом на кінець останнього робочого дня звітного місяця. За підсумками фінансового року здійснюється остаточний перерахунок винагороди компанії з управління активами за рік на підставі розрахунку середньорічної вартості чистих активів, здійсненого за даними щомісячних розрахунків вартості чистих активів інституту спільного інвестування.

    Максимальний розмір винагороди компанії з управління активами венчурного фонду, розрахованої у співвідношенні до вартості чистих активів інституту спільного інвестування, не може перевищувати 10 відсотків середньорічної вартості чистих активів інституту спільного інвестування протягом фінансового року, визначеної відповідно до нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

    Максимальний розмір винагороди компанії з управління активами венчурного фонду, розрахованої у співвідношенні до приросту вартості чистих активів інституту спільного інвестування, не може перевищувати 15 відсотків цього приросту за результатами діяльності за звітний рік.

    Витрати, що сплачуються за рахунок активів інституту спільного інвестування (крім винагороди та премії компанії з управління активами, податків та зборів, передбачених законодавством України) не повинні перевищувати 5 відсотків середньорічної вартості чистих активів інституту спільного інвестування протягом фінансового року, розрахованої відповідно до нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
     

    Оголошення

    Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», в країні введено воєнний стан.

    ПРОТЯГОМ ДІЇ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ВОЄННОГО СТАНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ГРУПИ «IQ» ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПЕРЕВАЖНО У ДИСТАНЦІЙНІЙ ФОРМІ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ФОРМ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. ВІДВІДУВАЧІ У ПРИМІЩЕННЯ КОМПАНІЙ ГРУПИ «IQ» ДОПУСКАЮТЬСЯ ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ ЛИШЕ З ДОТРИМАННЯМ ВСТАНОВЛЕНИХ БЕЗПЕКОВИХ ОБМЕЖЕНЬ.

    З усіх питань звертайтеся до співробітників компаній Групи «IQ» телефоном або електронною поштою